RD Novoť

138000 €
Novoť, Slovensko
Predaj ID: 2019_170

Rodinné domy

Predaj
138000 €

470 m2

Vybavenie
  • 470 m2
  • 138000 €
  • Námestovo
Vybavenie
  • Balkón, lodžia
  • Energetický certifikát
  • Internet
  • Pivnica
  • Upratovanie
Popis

Ponúkame na predaj útulný rodinný domček v Novoti. Dom bol postavený v roku 2010, zastavaná plocha je zhruba 160 m2 – z pôvodného domu zostali základy a obvodové múry. Dom je zateplený, čo spolu s hrubými múrmi v zime udržiava teplotu, v horúcom lete zaručuje príjemný chládok. Dom sa nachádza na peknom rovinatom pozemku o výmere 470 m2. Pozemok je síce menší, ale dômyselne využitý. Vo dvore majú svoje miesto dve drevárne, altánok a vkusne oddelené hriadky na pestovanie zeleniny.
Dom má sedlovú plechovú strechu, dva funkčné komíny a je z polovice podpivničený. V pivničných priestoroch sa nachádza kotolňa a pivnica. Dom má až tri alternatívy kúrenia – ústredné kúrenie (splyňovací kotol), krb v obývačke s prieduchmi do celého domu a elektrické kúrenie. Podlaha je prevažne plávajúca, v kombinácii s dlažbou a eurookná.
Okrem spomínanej obývačky sa na prvom nadzemnom podlaží nachádza ešte kuchyňa, spálňa, detská izba a kúpeľňa s WC a sprchovým kútom. V chodbe sa nachádza veľká vstavaná skriňa – veľmi úsporné využitie priestoru s veľkou úložnou kapacitou. Druhé nadzemné podlažie by mohlo slúžiť aj ako samostatná bytová jednotka – má všetky náležitosti k tomu potrebné, tiež možnosť samostatného vchodu. Na tomto poschodí sú dve detské izby, kúpeľňa s vaňou a samostatné WC a veľký priestor, ktorí domáci plánovali využiť ako spoločenskú miestnosť s TV a posedením.
Dom je napojený na všetky inžinierske siete, vrátane kanalizácie. Internet v dome tiež zostáva. Súčasťou domu sú aj dve garáže na auto a jedna ďalšia napr. na bicykle, motorku a pod. Pred domom je vyasfaltované miesto na státie.
Novoť je slušne rozvinutá obec so všetkou potrebnou občianskou vybavenosťou – nájdeme tu okrem školy a škôlky aj zdravotnícke zariadenie, lekárne, domov dôchodcov, ubytovacie zariadenie, jazdiareň, malú farmu a množstvo iných zaujímavých atrakcií pre domácich aj turistov v každom ročnom období.