Dom so zaujímavou históriou

205000 €
Tvrdošín, Slovensko
Predaj ID: 2017_107

Podnikateľské objekty

Predaj
205000 €

1 084 m2

Vybavenie
 • miestnosti
 • kúpelne
 • 3 garages
 • 1 084 m2
 • 205000 €
 • Tvrdošín
Vybavenie
 • Balkón, lodžia
 • Energetický certifikát
 • Internet
 • Pivnica
 • Upratovanie
Popis

Ponúkame na predaj rozsiahlu rezidenciu, postavenú na pozemku o výmere 1084 m2, nachádzajúcu sa na okraji mesta Tvrdošín, ktorá sa pýši zaujímavou a nezanedbateľnou históriou. Dvojpodlažná nehnuteľnosť pôvodne slúžila len na rodinné bývanie, ale časom v nej majitelia vytvorili priestor aj pre rodinnú firmu – rámovanie umeleckých diel, v ktorej ožívali svetoznáme umelecké diela tej doby. Keďže umenie bolo ich srdcom aj dušou, v dome sa stretávali osobnosti zvučných mien ako Mária Medvecká, Vincent Hložník, Milan Paštéka,… Ich diela a diela umelcov slovenskej moderny boli vystavované v súkromnej galérii, ktorá tvorila súčasť domu. Veľkorysé priestory tak ponúkajú viac možností ich súčasného využitia. Sú dômyselne prepojené chodbami a samostatnými vstupmi, čo umožňuje dom rozdeliť do viacerých sekcií. Jedna z nich prešla, cca pred rokom, rozsiahlou rekonštrukciou, čím vznikol plne – funkčný dvojizbový byt s kúpeľňou a WC, kuchyňou, priestrannou špajzou, jedálenským kútom, spálňou a obývacou izbou. V byte bola vymenená elektroinštalácia, rozvody vody, stropy boli upravené a znížené sadrokartónom. Na zemi sú plávajúce podlahy s keramickou dlažbou. Kúrenie celej nehnuteľnosti zabezpečuje liatinová pec na pevné palivo v kombinácii s elektrokotlom, s rozvodmi do liatinových radiátorov na prvom nadzemnom podlaží. Ako alternatívu kúrenia v novo-zrekonštruovanom byte využívajú majitelia výkonný (14 kW) krb.

Technické zázemie domu je sústredené do pivničných priestorov, ktoré z 98 {26790768bda68bc3f19f3630a5727d7e816729ff864817a2d4c68c1b40b8333f} kopírujú pôdorys prvého NP.

Druhé nadzemné podlažie bolo dobudované pred 17 rokmi, aby slúžilo ako prvá súkromná galéria na Slovensku, ktorej zakladateľmi boli práve majitelia domu. Pri jej budovaní vznikli dôstojné priestory o celkovej výmere 150 m2 a pri tej príležitosti bola celá nehnuteľnosť zateplená a okolie domu aj s prístupom upravené. Nadstavba je vykurovaná štýlovými elektrickými kachlami, ktoré dotvárali umeleckú atmosféru galérie. Tá neponúkala len oku – lahodiace umelecké diela vytvorené človekom, ale aj nádherný výhľad na panorámu Západných Tatier.

Výhodou danej investície je aj priestranná záhrada v zadnej časti domu s majestátnymi stromami, vytvárajúcimi dokonalé súkromie a útočisko pred horúcimi letnými dňami, tiež murovaná trojgaráž s elektricky ovládanou bránou, slúžiacia nielen na parkovanie áut, ale aj ako príručný sklad a v neposlednom rade jej poloha na spojnici ciest medzi strategickými miestami. Nehnuteľnosť tak môže slúžiť nielen na viac-generačné rodinné bývanie, ale aj ako sídlo firmy, kde sa dá dômyselne skĺbiť rodinný život s prácou.